Rudiny II: Radka Kolenová otvorí svoj kvetinový ateliér

 

Každý z nás ho z času na čas navštívi, a ocení, keď je poruke. Kvetinárstvo. Kvety potešia, utešia, poslúžia aj skrášlia deň.

 

 

Art and Soul

 

V kvetinárstve Radky Kolenovej nájdu zákazníci klasickú ponuku podľa sezóny, aj trochu iné kvety. „Do každej kytice či aranžmánu vložím niečo zo seba, čo ma vystihuje. Aby človek, čo sa naň pozrie, spoznal môj rukopis,“ hovorí.

Do svojej práce vkladá dušu a umenie. Podľa toho nesie kvetinárstvo názov Art and Soul a pôjde o ďalšiu novú prevádzku na Rudinách II.

 

Svadby sú srdcovka

 

Rada tvorí v kombinácii so živými a sušenými kvetmi a trávami. „Milujem jednoduchý štýl. Moje najobľúbenejšie sú skalné ruže, ovos či žito,“ menuje Radka.

V súčasnosti sa nezastaví v tvorbe adventných vencov, no tematicky sa dá vytvoriť aranžmán na každé ročné obdobie. Jarné veľkonočné, letné dožinkové, kde môže využiť svoje obľúbené klasy, a samozrejme pestré jesenné ikebany či kytice. V ponuke budú kvetinové aranžmány ku každej príležitosti a ročnému obdobiu či sviatku.

Jej srdcovkou je však kvetinová výzdoba svadieb. „Pre nevesty je to dôležitý deň a som rada, keď im ho spríjemním. Do každej svadby vložím celé srdce,“ dodáva.

 

 

„Okrem kvetov tu bude

maľovať obrazy.“

 

 

Kvety aj obrazy

 

Hoci v tejto oblasti ešte nepodnikala, od mala navštevovala umeleckú školu, ktorá v nej prebudila túžbu tvoriť. Bližšie k tomu začala mať až v roku 2008 – po realizácii vlastnej svadby. Odvtedy ju to neopustilo.

Radka Kolenová je umelkyňa nielen čo sa týka práce s kvetmi, ale aj s plátnom. Art and Soul bude doslova kvetinový ateliér, pretože tu okrem kvetov bude maľovať, vystavovať a predávať aj svoje obrazy. „Mám rada všetky techniky, no najradšej maľujem abstraktné obrazy a anjelov,“ pokračuje.

 

 

 

Kvetinový ateliér si pomaly zariaďuje. Otvorí vo februári.

 

 

 

 

V centre Rudín II

 

Dobrú kvetinárku jednoducho chcete mať vo svojej blízkosti. Či už potrebujete kúpiť kyticu na rôzne príležitosti alebo sa len tak vizuálne potešiť pri prechádzke. „Som rada, že budem denne spríjemňovať ľuďom deň,“ hovorí Radka. Ako jednu z výhod podnikania vidí práve to, že v tejto lokalite budú ľudia reálne bývať a pohybovať sa. Jej kvetinový ateliér sa bude nachádzať v centre Rudín II, na miestnom námestí.

 

 

 

„Miesto, kde začnem žiť

svoj sen.“

 

 

 

Bývať a podnikať na jednom mieste

 

Nielen obyvatelia budú mať kvetinárstvo blízko svojho domova, ale aj ona sama. Je totiž jedna z tých, ktorá sa rozhodla na Rudinách bývať a zároveň podnikať. Myšlienka spojiť to prišla pri prvej návšteve lokality. „Pri výbere a obhliadke nášho nového bývania, som prechádzala popri obchodných priestoroch. Hneď som vedela, že toto je to správne miesto pre mňa, miesto, kde si začnem žiť svoj sen. Veľmi sa teším, je tam okolo veľa dobrých a milých ľudí,“ dodáva na záver.

 

Kvetinový ateliér Art and Soul Radky Kolenovej by mal otvorený vo februári 2021.

 Kontaktujte nás
close slider

Kontrolná otázka *

* povinné polia

MENU