PODPORUJEME: Hory a mesto Žilina 2023 

Máme radi kvalitné kultúrne a športové projekty. Festival Hory a mesto Žilina je našou dlhodobou srdcovkou. Podporili sme aj 11. ročník obľúbeného festivalu horského filmu a dobrodružstva Hory a mesto Žilina 2023 prinášajúci aj tento rok výnimočnú prehliadku horských filmov, zaujímavé prednášky a prezentácie.

Festival orkem filmov sprevádzali aj zaujímaví hostia: TOP slovenský horolezec Jozef Krištoffy, ktorý ako prvý voľne preliezol najťažšiu tatranskú hákovačku – Hazard na Veľkom Kostole. Technicky náročná cesta A5, ktorá sa roky zdala na prelez „nemožná“ bola zdolaná a vznikla nová nádherná cesta klasifikácie 10 UIAA (9, 10, 8-, 7-, 5) Jasper E5.

O svojom americkom sne rozprával Gusto Stibraniy.  Ako prvý na svete prešiel na e-biku naprieč americkými kontinentmi z Aljašky na Ohňovú zem. Za 284 dni  zdolal neskutočnú  25 750 km  dlhú Pan American Highway.

Ďalším z hostí bol výnimočný slovenský lezec Martin Krasňanský so svojou prezentáciou – Óda na radosť vo vertikále.

Z filmov ste mohli vidieť novinky od Rasťa Hatiara Štítová stena a Slovac Direct a film od Roberta Vrláka Aladaglar Skiexpress o prvom  zlyžovaní vrchu Demirkazik (3756 m n. m.) v tureckom pohorí Aladaglar.Kontaktujte nás
close slider

Kontrolná otázka *

* povinné polia

MENU