Podporili sme Brezniansku kalváriu

Nie vždy je ľahké urobiť prvý krok, nechať celý svet za sebou… Týmito slovami sa prihovára z obálky publikácie, ktorá vyšla pri príležitosti otvorenia breznianskej Kalvárie, autorka projektu Petra Dzurmanová. Zástupkyňa primátora mesta Brezno spojila tím umelcov a spoločne vytvorili nad Breznom krásne miesto na prechádzky.


„Už pri zrode tejto myšlienky som bol presvedčený o tom, že sme v Brezne svedkami niečoho veľkého a výnimočného. Ako primátor mesta som nesmierne hrdý na to, že v Brezne pribudol priestor s nespochybniteľnou duchovnou hodnotou, v ktorom si nájdu svoje miesto nielen veriaci. Verím, že z úcty k ich práci a tiež úsiliu všetkých ostatných, tu breznianska Kalvária ostane aj pre nasledujúce generácie. Už pred dokončením sa stala vyhľadávanou lokalitou pre miestnych obyvateľov aj návštevníkov hľadajúcich oddych, pokoj a harmóniu alebo len príjemnú prechádzku v peknom prostredí,“ uviedol primátor mesta Brezna Tomáš Abel.


Vznik Breznianskej kalvárie sme podporili aj my. Záleží nám na verejnom priestore a snažíme sa prinášať ľuďom riešenia, ktoré zvýšia kvalitu ich života. Jedným z našich projektov v lokalite je obnova Kasární Brezno a ich premena na modernú mestskú štvrť. Viac nájdete TU.Kontaktujte nás
close slider

Kontrolná otázka *

* povinné polia

MENU