Obchodná galéria Naša je otvorená už aj v Kysuckom Novom Meste

Spoločne s generálnym dodávateľom stavby, spoločnosťou HSF System SK s.r.o., sme úspešne dokončili ďalší stavebný projekt a vo štvrtok 24. novembra 2022 spustili do prevádzky Obchodnú galériu Naša v Kysuckom Novom Meste.

Obľúbené značky bližšie k zákazníkom

Obyvatelia Kysuckého Nového Mesta a okolitých obcí už nemusia cestovať za obľúbenými značkami do iných miest. Na Sládkovičovej ulici v mestskej časti Kamence nájdete Tesco Supermarket s ponukou viac ako 7000 produktov, KiK – cenovo dostupné oblečenie pre deti aj dospelých, TEDi – potreby pre domácnosť, dm drogerie markt – obľúbená drogéria a bio potraviny a Super ZOO, v ktorom nájdete všetko potrebné pre domácich miláčikov. Otvorenie prevádzok pripravujú aj BENU Lekáreň a miestne Mäsiarstvo Číčala.


Postavené ekologicky a rekordne rýchlo

Objekty obchodnej galérie Naša v Kysuckom Novom Meste sú zaradené do medzinárodného certifikačného systému BREEAM, ktorého účelom je posúdenie budovy z hľadiska životného prostredia. Stavba spĺňa náročné požiadavky a najvyššie štandardy moderných stavieb zahrňujúce energetickú úspornosť, sociálnu a environmentálnu stránku, znižovanie uhlíkovej stopy a prispieva týmto k uhlíkovej neutralite.

Okrem množstva iných ekologických prvkov a materiálov tu nájdete zelené strechy alebo fotovoltaiku pre zvýšenie energetickej nezávislosti a trvalej udržateľnosti objektov obchodnej galérie.

Na výstavbe sa podieľali skúsení profesionáli. Generálnemu dodávateľovi stavby, žilinskej spoločnosti HSF System SK s.r.o. sa podarilo postaviť Obchodnú galériu Naša v rekordne krátkom čase v období február až október 2022 vrátane bezproblémovej kolaudácie.

Desiatky nových pracovných miest

V Obchodnej galérii Naša otvorili zatiaľ päť prevádzok, vznikli desiatky nových pracovných miest. V blízkej budúcnosti pribudnú ďalšie dve prevádzky a na pešej promenáde pri galérii je pripravený aj priestor pre umiestnenie kioskov drobných podnikateľov či živnostníkov.

S úctou k miestnej komunite

Deň pred oficiálnym otvorením Obchodnej galérie Naša sa stretli zástupcovia spoločnosti ISTROFINAL, a. s. s generálnym dodávateľom stavby HSF System SK s.r.o., ďalšími obchodnými partnermi a zástupcami mesta, aby sa osobne poďakovali všetkým, ktorí prispeli k úspešnej realizácii tohto projektu. Medzi pozvanými bol opäť aj vzácny hosť – ThLic. Peter Holbička, dekan farnosti sv. Jakuba, ktorý po spoločnej modlitbe požehnal objekty obchodnej galérie, aby v nej noví zamestnanci našli prácu a prosperitu pre pokojný život a aby Obchodná galéria Naša bola prínosnou službou pre miestnu komunitu.

Spoločenskú zodpovednosť prejavili aj prevádzkovatelia v Obchodnej galérii Naša. Pri príležitosti otvorenia predajne Tesco Supermarket, reťazec podporí lokálnu neziskovú organizáciu Kamienok. Z každého nákupu nad 10 eur daruje euro na podporu zlepšenia životného prostredia v okolí tejto prevádzky. Organizácia Kamienok n. o. sa venuje budovaniu zelených oddychových zón, komunitných záhrad, ihrísk pre ZŤP a organizovaniu spoločensko-vzdelávacích aktivít smerujúcich k ochrane životného prostredia.

Ďalšie informácie o sieti Obchodných galérií Naša nájdete na www.ognasa.sk.Kontaktujte nás
close slider

Kontrolná otázka *

* povinné polia

MENU