Nová kaviareň na Rudinách II bude otvorená v januári

 

Na námestí Rudiny II to čoskoro bude rozvoniavať kávou. Kafé 2JA bude nová a zároveň jediná kaviareň v širokom okolí. Za jej projektom skutočne stoja dvaja kamaráti. Aký je ich príbeh? Dočítate sa v článku.

 

 

Sen o spoločnej kaviarni

 

Za názvom sa skrývajú aj začiatočné písmená ich mien – Jakub a Ján. „Sme dvaja dlhoroční kamaráti, ktorí spolu sedeli v jednej lavici ešte na základnej škole. Naša prvotná myšlienka o spoločnej kaviarni prišla už počas stredoškolských čias, kedy sme obaja podľahli chuti dobre pripravenej kávy a kaviarenskému životu,“ tvrdia.

 

 

 

 

Potenciál lokality Rudiny II

 

Myšlienka na vlastnú kaviareň ich neopustila a keď sa naskytla príležitosť na jej realizáciu, obaja bez väčšieho zaváhania prikývli. Išlo o miesto s dobrou perspektívou, lokalitu Rudiny II. Správne odhadli jej potenciál, pretože ide o lokalitu, kde ľudia žijú, pendlujú, stretávajú sa. A k tomu všetkému dobrá káva patrí. Pôjde zároveň o jedinú kaviareň široko-ďaleko.

 

 

 

Jakub a Ján: „Podľahli sme chuti

dobre pripravenej kávy.“

 

 

 

Výberovú kávu pripravia skúsení baristi

 

Ako dlhoroční kávičkári si potrpia na kvalitu a poctivú prípravu. „Práve preto bolo našou prioritou vybrať kvalitnú kávu a skúsených baristov,“ vysvetľujú. Sú presvedčení, že práve to sa im podarilo.

Kaviareň 2JA bude mať na mlynčeku výberové druhy kávy značky Kaffa. „Za touto značkou stojí úspešná slovenská spoločnosť, ktorá kaviarenskému biznisu skutočne rozumie, rozvíja sa v ňom a dáva mu ten správny význam. Spolupráca s ňou nám okrem kvalitnej kávy a ďalších produktov prinesie aj viacero pridaných hodnôt, pomocou ktorých by sme chceli vybudovať vyhľadávanú kaviareň v širokom okolí.“ V ponuke bude jeden stály druh kávy a druhý sa bude pravidelne obmieňať. 

 

Viac ako káva

 

Zimnou špecialitou podniku budú kávové nápoje podľa originálnych receptúr – latté s príchuťou koreninových zmesí CHAI, BEETROOT či MATCHA. Aj najzarytejší klasik by mal ochutnať tieto kombá!

Okrem kávy ponúkne kaviareň 2JA aj sladké potešenie v podobe cheesecakeov a rôznych druhov tort z poctivých surovín lokálnej výroby. 

V lete zas hostí potešia limonády a kokteily, a kaviareň plánuje do budúcna pripravovať aj raňajkové menu.

 

 

 

„Na mlynčeku bude značka Kaffa.“

 

 

 

Detský kútik aj špecialitka

 

Nová kaviareň bude zariadená v jemne industriálnom štýle a interiér bude spájať tri základné prvky – betón, drevo a zeleň.

Počet sedení vo vnútri bude približne 30 a podnik počíta aj s terasou do námestia.

Rudiny II si ako lokalitu na bývanie vyberali predovšetkým mladé rodiny, preto bude súčasťou kaviarne aj detský kútik. „Najmenší hostia si takisto nájdu v nápojovom menu svoju špecialitu,“ prezrádzajú majitelia.

 

Kafé 2JA sa nachádza v bytovom dome C (pod Sýkorkami).

 

Otváracie hodiny:

Po – Št 8:00 – 21:00

Pi 8:00 – 22:00

So 9:00 – 22:00

NeKontaktujte nás
close slider

Kontrolná otázka *

* povinné polia

MENU