Napísali o nás: V Žiline vyrastá nové multifunkčné bývanie plné zelene

O postupe prác v projekte Rudiny II. sa môžete dočítať aj na regionálnom webovom portále Žilinak.sk. 

Viac priestoru na oddych aj aktívny relax, ešte lepšia občianska vybavenosť, nové obchody, námestie, ihriská a športoviská aj drobné priestory na podnikanie. Toto všetko budú mať priamo pod svojím novým domovom budúci obyvatelia štvrte Rudiny II.

Pre tých, čo hľadajú komfortné a bezpečné bývanie pre rodinu, ktoré ponúkne viac možností na trávenie voľného času v okolí, budú Rudiny II. tým správnym miestom.

Multifunkčné centrum so 4 bytovými domami a nákupnou galériou vyrastá na doposiaľ nevyužívanej ploche na Hlinách VI. Pred pár týždňami sa už začalo so stavebnými prácami. Nové byty v tejto lokalite nie sú prekvapením. Výstavba bola zapísaná už v územnom pláne mesta z roku 1978. Súčasná podoba projektu je však pretavená do modernej podoby.

Komunitné záhrady, zelené strechy, predzáhradky, námestie s priestorom na relax a výborná občianska vybavenosť – to je len zlomok výhod, ktoré tento projekt ponúka.

Príjemnou bodkou je už len parkovanie. V novej štvrti pribudne viac ako 100 parkovacích miest ukrytých priamo v budovách.

„Najväčší dôraz sme kládli na komfort súčasných aj budúcich obyvateľov lokality. Obytná časť bytových domov sa začína až na treťom podlaží. V každom bytovom dome je dostatok parkovacích miest ukrytých na prvom a druhom nadzemnom podlaží. Naším zámerom bolo odbremeniť verejné plochy od automobilov a vytvoriť tak bezpečné bývanie nielen pre rodiny s deťmi,“ vysvetľuje Matej Kováč, riaditeľ developmentu spoločnosti Istrofinal, ktorá za týmto ambicióznym projektom stojí.

Kompletný článok aj s fotogalériou zo začiatku výstavby nájdete TU. 

Chcete sa dozvedieť viac informácií o tomto projekte? Napíšte nám na e-mail vavrova@istrofinal.sk alebo si dohodnite stretnutie telefonicky 0902 554 232.


Kontaktujte nás
close slider

Kontrolná otázka *

* povinné polia

MENU