nové bývanie kysucké nové mesto kamence

KAMENCE Kysucké Nové Mesto

 

Výstavba bytových domov Kamence v Kysuckom Novom Meste začala v roku 2018. Momentálne sú skolaudované 3 bytové domy s kapacitou 67 bytov. V novej obytnej zóne je plánovaná výstavba 26 bytových domov s 540 až 720 bytmi. Podľa urbanistickej štúdie bude výstavba prebiehať v desiatich etapách. V rámci nich sú plánované aj doplnkové funkcie: napríklad polyfunkčné objekty s obchodnými priestormi, námestia, materská škola, relaxačné centrum a tiež športoviská. www.kamence.sk


Začiatok výstavby

V prvej etape výstavby boli postavené tri bytové domy so 67 bytmi rôznej kategórie. S prácami sme začali v jeseni 2018, kolaudácia prebehla v júli 2020. Ďalšia výstavba je vo fáze plánovania. Predpokladáme, že celý projekt zrealizujeme v priebehu niekoľkých rokov. Samozrejme, pokračujúcu výstavbu budeme realizovať tak, aby už existujúci obyvatelia Kamencov pociťovali minimálny diskomfort.


Atraktívna lokalita

Nová mestská štvrť vzniká v lokalite stvorenej pre pokojný život, v bezprostrednej blízkosti pri rieke Kysuca a súčasne vedľa historického centra mesta. Priamo pri domoch je breh rieky s kvalitnou vysokou zeleňou, ktorý bude v budúcnosti s mestom prepojený zelenými koridormi pomedzi nové bytové domy až na Sládkovičovu ulicu. Tieto zelené priestory bez áut ponúknu široké spektrum možností pre nových aj súčasných obyvateľov mesta. Naším cieľom je, aby nová zástavba nebola bariérou medzi mestom a riekou, ale ich spájajúcim elementom.


Byty s komunitnými záhradami

V komplexe si vyberiete z viacerých typov bývania. Byty na prízemí s predzáhradkami, strešné byty s terasami rôznej veľkosti, rôzne typy lodžií, balkónov. Každý byt bude mať prístup do komunitnej záhrady na prízemí. Tá zas bude spojená so spoločným priestorom viacerých domov, ktorý bude prepojený s verejným priestorom v rámci štvrťového centra, existujúcej časti Kamencov, nábrežia Kysuce a verejných priestorov.


Architektonická súťaž 

Cieľom súťaže bolo získať najvhodnejšie architektonické riešenie na projekčné práce obytného súboru Kamence Kysucké Nové Mesto. Do súťaže sa prihlásilo spolu 13 uchádzačov. Zo všetkých došlých návrhov sme vybrali tri finálne, z ktorých nás najviac zaujalo riešenie architektov z ateliéru SLLA.


1. Finálny návrh (víťazný) – SLLA

strana 1 

strana 2

strana 3

strana 4


2. Finálny návrh – POINT

strana 1 

strana 2


3. Finálny návrh – PLURAL + TOTALSTUDIO

strana 1


Prečítajte si zaujímavý rozhovor s architektom Michalom Sulom, autorom víťazného návrhu.


V prípade záujmu o kúpu bytu nás kontaktujte mailom na predaj@istrofinal.sk. Radi vám poskytneme bližšie informácie a v prípade záujmu zaradíme do poradovníka potenciálnych záujemcov o byt.


Webová stránka projektu: www.kamence.sk. Sledovať nás môžete aj na Facebooku.


 

 Kontaktujte nás
close slider

Kontrolná otázka *

* povinné polia

MENU