Istrofinal podporil beh za dobrú vec

Športový vozík pre hendikepovaných sa celých 24 hodín nezastavil. Amatérski športovci z Liptova na ňom ubehli 245 kilometrov. Zámer bol vyšší – sponzori darovali za každý ubehnutý kilometer po jednom eure a konečná suma išla do rodiny chorého chlapca. Projekt sme finančne podporili aj my, pretože sú jednoducho projekty, ktoré podporovať treba.

 

Filipko je trojročný chlapec z Uhorskej Vsi, ktorý podstúpil operáciu nádoru na mozgu. Žiaľ, malá časť nádoru zostala v hlave a zhoršil sa aj chlapcov stav. Prestal chodiť, rozprávať a posunul sa do obdobia novorodenca, v ktorom aj ostal. Spolu s rodinou teraz prechádzajú zdĺhavým a náročným obdobím liečby a chemoterapie.

 

Množstvo dobrovoľníkov prekvapilo

Z Komunitnej nadácie Liptov (KNL) sa rozhodli byť nápomocní Filipkovej rodine pri financovaní jeho liečby. Zorganizovali 24 – hodinový beh na športovom vozíku pre hendikepovaných, pričom oslovili sponzorov, ktorí by boli ochotní darovať po eure za každý odbehnutý kilometer. Oslovili aj nás a my sme sa neváhali pridať.

Na štafetový beh sa mohol prihlásiť ktokoľvek a štartovné bolo takisto pripočítané k sume pre rodinu, ktorej pomoc smerovala. „Spočiatku sme si mysleli, že budeme musieť ako organizátori odbehnúť väčšinu okruhov sami, no ukázalo sa, že na Liptove je množstvo úžasných ľudí, ktorí s nami pokryli aj neskoré nočné časy, aj skoré sobotné ráno,” hovorí správkyňa KNL Jana Mrlianová.

 

 

Najťažšie boli nočné behy

Od deviatej hodiny večer behali dobrovoľníci po 5-kilometrovej trase a po polhodinových intervaloch si odovzdávali vozík za behu, aby sa jeho kolesá neprestali krútiť. Ako prvý sa na trať postavil nevidiaci Paľko Kéri so svojím sprievodom, čo bolo veľmi emotívne. Vekový rozsah bežcov bol široký – od detí vo veku šesť rokov až po 71-ročného veterána.

Najťažšie na beh boli nočné hodiny. Organizátori cyklistickej Vrchárskej koruny liptovskej na bicykloch a s osvetlením sprevádzali účastníkov behu po celé štyri hodiny v najhlbšej noci. Mnohí dobrovoľníci prišli behať práve za sobotného úsvitu, čím dokázali veľké odhodlanie pomôcť tým, ktorí to potrebujú.

 

Padol slovenský rekord

V čele vozíka sa vystriedalo 63 bežcov a odbehlo celkovo 245 kilometrov. K registračným poplatkom a dobrovoľným príspevkom sa za každý odbehnutý kilometer pripočítali 3 eurá – po jednom eure na km venovali spoločnosti Istrofinal Žilina, Esox Plast a samotná KNL. Týmto sa za dvadsať štyri hodín vyzbieralo rodine 1 807 eur. Zároveň sa tento benefičný beh zapísal do Slovenskej knihy rekordov.

 

Posielame Filipkovi a jeho rodine silu do boja s odkazom, že sme s ním.

 

 

Foto: Zástupcovia Komunitnej nadácie Liptov odovzdali symbolický šek Filipkovej rodine.

 

 

Video z podujatia.Kontaktujte nás
close slider

Kontrolná otázka *

* povinné polia

MENU