KAMENCE KYSUCKÉ NOVÉ MESTO

 

 

V blízkej budúcnosti plánujeme zahájiť bytovú výstavbu v lokalite Kamence v Kysuckom Novom Meste. Súčasťou novej obytnej zóny bude 26 bytových domov s 540 až 720 bytmi.  Podľa urbanistickej štúdie bude výstavba prebiehať v desiatich etapách, v rámci ktorých sú plánované aj doplnkové funkcie, ako napríklad polyfunkčné objekty s obchodnými priestormi, námestia, materská škola,  relaxačné centrum a rôzne športoviská.  Ich vznik bude závisieť od reálneho dopytu po danej funkcii.

 

Začiatok výstavby

V prvej etape výstavby budú postavené tri bytové domy so 67 bytmi rôznej kategórie. S prácami začneme na jeseň 2018, pričom v tom istom období spustíme aj predaj bytov (v súčasnosti už vytvárame poradovník záujemcov o byty). Noví majitelia sa budú môcť do bytov sťahovať o rok, čiže na jeseň 2019. Následne bude výstavba pokračovať v závislosti od dopytu na trhu. Predpokladáme, že celý projekt zrealizujeme v priebehu niekoľkých rokov. Samozrejme, ďalšiu výstavbu budeme realizovať tak, aby už existujúci obyvatelia Kamencov pociťovali minimálny diskomfort. 

 

Atraktívna lokalita

Nová mestská štvrť vznikne vo veľmi atraktívnej lokalite, a to hneď pri rieke Kysuca a súčasne vedľa historického centra mesta. Priamo pri domoch bude breh rieky s kvalitnou vysokou zeleňou, ktorý bude s mestom prepojený zelenými koridormi pomedzi nové bytové domy až na Sládkovičovu ulicu. Tieto zelené priestory bez áut ponúknu široké spektrum možností pre nových aj súčasných obyvateľov mesta. Naším cieľom je, aby nová zástavba nebola bariérou medzi mestom a riekou, ale ich spájajúcim elementom.

 

Byty s komunitnými záhradami

V komplexe budú rôzne typy bytov.  Byty na prízemí s predzáhradkami, strešné byty s terasami rôznej veľkosti, rôzne typy lodžií, balkónov… Každý byt bude mať prístup do komunitnej záhrady na prízemí. Tá zas bude spojená so spoločným priestorom viacerých domov, ktorý bude prepojený s verejným priestorom v rámci štvrťového centra, existujúcej časti Kamencov, nábrežia Kysuce a verejných priestorov.

 

Architektonická súťaž 

Cieľom súťaže bolo získať najvhodnejšie architektonické riešenie na projekčné práce obytného súboru Kamence Kysucké Nové Mesto.  Do súťaže sa prihlásilo spolu 13 uchádzačov. Zo všetkých došlých návrhov sme vybrali tri finálne, z ktorých nás najviac zaujalo riešenie architektov z ateliéru SLLA.

 

1. Finálny návrh (víťazný) – SLLA

strana 1 

strana 2

strana 3

strana 4

2. Finálny návrh – POINT

strana 1 

strana 2

 

3. Finálny návrh – PLURAL + TOTALSTUDIO

strana 1

 

 

Romantická večera priamo na balkóne, v šľapkách rovno k vode

Prečítajte si zaujímavý rozhovor s architektom Michalom Sulom, autorom víťazného návrhu.

 

rozhovor architekt

 

 

V prípade záujmu o kúpu bytu nás neváhajte kontaktovať na adrese info@istrofinal.sk. Radi vám poskytneme bližšie informácie a v prípade záujmu Vás zaradíme do poradovníka potenciálnych záujemcov o byt.

 

Sledovať nás môžete aj na Facebooku pod profilom Kamence.